Pomysł podarowania ciekawej grafiki jako prezentu świątecznego, wydaje się atrakcyjny z przynajmniej kilku powodów. To przecież doskonały przykład propozycji oryginalnej i nietypowej, a jednocześnie na tyle neutralnej, że sprawdzającej się zarówno w odniesieniu do bliskiej nam osoby, jak i partnera handlowego.

Oczywiście, grafika nie powinna być rozwiązaniem przypadkowym, czas więc zastanowić się nad tym, na co zwracać szczególną uwagę poszukując tej najlepszej.

Najłatwiejsze zadanie mają te osoby, które dobrze znają gust obdarowanego. Ich poszukiwania mają konkretny cel, a tym samym zazwyczaj nie trwają długo. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy trudno jest nam ustalić, czy osoba, której chcemy podarować prezent woli abstrakcję, czy też klasyczne rozwiązania. W takim przypadku najlepiej postawić na grafiki neutralne, krajobrazy, portrety albo ciekawe połączenia kształtów i kolorów. Tego rodzaju obrazy sprawdzają się znakomicie jako ozdoby, a jednocześnie pasują do każdego wnętrza nie dominując nad nim.

 

Kategorie: Blog