Gdy mówimy o obrazach zwykle mamy na myśli monumentalne malowidła. Nie powinno być więc zaskoczeniem to, że większość z nas wzbrania się przed zapraszaniem ich do mieszkań. W niewielkich przestrzeniach unika się rozwiązań mających dominujący wpływ na otoczenie, a obrazy mogłyby pełnić taką funkcję bez względu na to, czy nam się to podoba, czy też nie. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że jesteśmy skazani na rezygnację z jakichkolwiek elementów ozdobnych.

Jeśli klasyczne obrazy nie trafiają nam do przekonania, być może z większą życzliwością podejdziemy do propozycji znacznie mniej dominujących. Właśnie na takie miano zasługują rysunki tuszem na ścianę.

Rysunki tuszem są zdecydowanie bardziej dyskretne, nie oznacza to jednak, że są pozbawione wyrazu. Czasem trzeba wpatrywać się w nie przez kilka chwil, aby dostrzec ich przesłanie, ono samo bywa jednak piorunujące. To fantastyczna ozdoba, która nie dominując nad otoczeniem zmienia je w istotny sposób. Jest to jednocześnie jedna z tych propozycji, którymi warto się zainteresować bez względu na to, jakie są nasze upodobania stylistyczne.